Performers
Zora Kolínska
Slovak state
Best movies:
Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (TV movie)
Jožko Púčik a jeho kariéra (1983) (TV movie)
Mário a kúzelník (1976) (TV movie)
Karel Štědrý
Czechoslovakia
Best movies:
Píseň pro Rudolfa III. (1967) (series)
Zuzana je zase sama doma (1961) (TV movie)
A Night at Karlstein (1973)
Vlado Müller
Czechoslovakia
Best movies:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV movie)
Death Is Called Engelchen (1963)
The Copper Tower (1970)
Leopold Haverl
Czechoslovakia
Best movies:
Na skle maľované (1980) (TV movie)
The Boxer and Death (1962)
Henrich IV. (1987) (theatrical recording)
Kamila Magálová
Czechoslovakia
Best movies:
Divadelná komédia (1994) (theatrical recording)
Lekár umierajúceho času (1983) (series)
Chrobák v hlave (2014) (theatrical recording)
Ida Rapaičová
Slovak state
Best movies:
Kubo (1965) (TV movie)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV movie)
Pacho, the Thief of Hybe (1975)
Pavol Hammel
Czechoslovakia
Best movies:
V slepých uličkách (2015) (concert)
Lýra 50 (2016) (concert)
See You in Hell, Friends (1970)
Michal Tučný
Czechoslovakia
Best movies:
Michal Tučný - Fidlej a hraj (2008) (video compilation)
Brakýři (1983) (TV movie)
Blockbuster (1980)
Magda Paveleková
Czechoslovakia
Best movies:
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Vianočné oblátky (1977) (TV movie)
Pacho, the Thief of Hybe (1975)
František Zvarík
Czechoslovakia
Best movies:
The Shop on Main Street (1965)
Na skle maľované (1980) (TV movie)
Red Wine (1976) (TV movie)
Zuzana Kronerová
Czechoslovakia
Best movies:
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV movie)
Lekár umierajúceho času (1983) (series)
Jaroslav Ďuríček
Czechoslovakia
Best movies:
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Naši synovia (1975) (series)
Zypa Cupak (1976) (TV movie)
Ivan Krivosudský
Czechoslovakia
Best movies:
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Red Wine (1976) (TV movie)
Forty-Four Mutineers (1957)
František Dibarbora
Austria-Hungary
Best movies:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV movie)
Pštrosí večierok (1969) (TV movie)
The Incredibly Sad Princess (1968)
Ľubo Gregor
Slovak state
Best movies:
Tiene v raji (1986) (TV movie)
Mário a kúzelník (1976) (TV movie)
Sebechlebskí hudci (1975)
Marcela Laiferová
Czechoslovakia
Best movies:
Lýra 50 (2016) (concert)
Posledný bohém - Karol Duchoň 70 (2020) (concert)
Teória zábavy pre pokročilých (1979) (theatrical recording)
Karol Čálik
Slovak state
Best movies:
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Andersonvillský proces (1976) (TV movie)
Naši synovia (1975) (series)
Maja Velšicová
Czechoslovakia
Best movies:
Džarkovia (1973) (TV movie)
Minúta rozhodnutia (1975) (TV movie)
Štipku soli (1977) (TV movie)
Martin Slivka
Czechoslovakia
Best movies:
A pobežím až na kraj sveta (1979)
Oľga Šalagová
Slovak state
Best movies:
Kubo (1965) (TV movie)
Staroružová dráma (1989) (TV movie)
The Sun in a Net (1962)