Russia,
(2000–2007), 75 h
(Length: 50 min)
Seasons(10) / Episodes(90)
-
Baron (2000) - 5 episodes
-
Advokat (2000) - 10 episodes
-
Krakh Antibiotika (2001) - 8 episodes
-
Arestant (2003) - 7 episodes
-
Oper (2003) - 5 episodes
-
Zhurnalist (2003) - 7 episodes
-
Peredel (2005) - 12 episodes
-
Terminal (2006) - 12 episodes
-
Gollandskiy Passazh (2006) - 12 episodes
-
Rasplata (2007) - 12 episodes
Cast
Вадим Волков
Best series:
Gibel imperii (2005) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Brežněv (2005) (series)
Vadim Gushchin
Best series:
Brežněv (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Viktor Shubin
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Vladimir Kosmidaylo
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
The Master and Margarita (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Tatyana Tkach
Soviet Union
Best series:
Mesto vstrechi izmenit nelzya (1979) (series)
The Master and Margarita (2005) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Aleksandr Romantsov
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Evgeniy Sirotin
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sherlock Holmes (2013) (series)
Sergey Russkin
Poland
Best series:
Idiot (2003) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Catherine the Great (2015) (series)
Anatoliy Kondyubov
Best series:
Gibel imperii (2005) (series)
Jesenin (2005) (series)
Trotskiy (2017) (series)
Sergey Krasnov
Best series:
Gibel imperii (2005) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Natalya Kruglova
Soviet Union
Best series:
Idiot (2003) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Dmitriy Grankin
Best series:
Specnaz (2002) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Viktor Kostetskiy
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Pyotr Limin
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Vadim Gusev
Best series:
To the Lake (2019) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Vasiliy Reutov
Best series:
A Good Man (2020) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Олег Соколов
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Aleksandr Dergaputskiy
Best series:
Catherine the Great (2015) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Dmitriy Smirnov
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Svetlana Kireeva
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)