Family
Denmark,
2023, 9 h 2 min
(Length: 21–24 min)
Directed by:
Morten BHCinematography:
Balthazar HertelComposer:
Frederik ThaaeCast:
Sander Lykke Borg, Flora Augusta, Selma Kjær Kuscu, Julius Stage Melchiorsen, Julie Agnete Vang Christensen, Henrik Vestergaard, Ulver Skuli Abildgaard (more)Episodes(24)
-
Skovens vogter (E01)
-
Ulveskifteren (E02)
-
I skovens dybe, stille ro (E03)
-
Den nye pige (E04)
-
Den uendelige skov (E05)
-
Vogterens segl (E06)
-
Kravlenisser (E07)
-
Magisk aktivitet (E08)
-
Lysets hemmelighed (E09)
-
Skråskrift (E10)
-
Ulvedans (E11)
-
Ingen skal fejre jul alene (E12)
-
Det med småt (E13)
-
Den største mand i byen (E14)
-
Mennesker og væsner (E15)
-
Skovens stemmer (E16)
-
Nu eller aldrig (E17)
-
Bare et menneske (E18)
-
Mosekonen brygger (E19)
-
Grøn sol (E20)
-
Det ældste spor (E21)
-
Cool December (E22)
-
Livskraften (E23)
-
Juletræet på besøg (E24)
Cast
Selma Kjær Kuscu
Best series:
Nurse (2018) (series)
The Dreamer - Becoming Karen Blixen (2022) (series)
The Nurse (2023) (series)
Julie Agnete Vang Christensen
Denmark
Best series:
Borgen (2010) (series)
The Killing (2007) (series)
Gentleman Jack (2019) (series)
Henrik Vestergaard
Denmark
Best series:
Unit 1 (2000) (series)
Follow the Money (2016) (series)
Darkness: Those Who Kill (2019) (series)
Ulver Skuli Abildgaard
Denmark
Best series:
The Killing (2007) (series)
Unit 1 (2000) (series)
Rita (2012) (series)
Anders Mossling
Sweden
Best series:
Clown (2005) (series)
The Bridge (2011) (series)
The Kingdom (1994) (series)
Morten Brovn
Denmark
Best series:
Clown (2005) (series)
Borgen (2010) (series)
The Chestnut Man (2021) (series)
Tammi Øst
Denmark
Best series:
The Fairytaler (2003) (series)
Unit 1 (2000) (series)
The Eagle (2004) (series)
Isabella Møller Hansen
Best series:
Cry Wolf (2020) (series)
Laura Allen Müller
Denmark
Best series:
Borgen (2010) (series)
The Killing (2007) (series)
Snow Angels (2021) (series)
Donald Andersen
Denmark
Best series:
The Legacy (2014) (series)
Ulrik Nykjær Jeppesen
Best series:
Follow the Money (2016) (series)
Peter Flyvholm
Best series:
Rita (2012) (series)
Darkness: Those Who Kill (2019) (series)
Kristian Fjord
Denmark
Best series:
The Bridge (2011) (series)
The Rain (2018) (series)
Norskov (2015) (series)