Performers
Marie Rottrová
Protectorate of Bohemia and Moravia
Best movies:
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Věra Špinarová... a pořád Vás mám ráda! (2018) (concert)
Vánoční koncert Karla Gotta (1986) (concert)
Jiří Sovák
Czechoslovakia
Best movies:
Marecek, Pass Me the Pen! (1976)
Men About Town (1969)
Kolya (1996)
Miroslav Plzák
Czechoslovakia
Best movies:
The Murderer Hides His Face (1966)
Byla jednou jedna budoucnost: Podivná reportáž z přítomnosti 1965 (1965) (TV movie)
Manželská tonutí (1996) (series)
Jana Hlaváčová
Czechoslovakia
Best movies:
Hamlet (1986) (theatrical recording)
Naši furianti (1983) (theatrical recording)
Ikaros' Fall (1977) (TV movie)
Luděk Munzar
Czechoslovakia
Best movies:
Naši furianti (1983) (theatrical recording)
Give the Devil His Due (1984) - narrator
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV movie)
Jaromír Nohavica
Czechoslovakia
Best movies:
Koncert pre Jara Filipa (2001) (concert)
Year of the Devil (2002)
Zvláštní bytosti (1990)
Miroslav Horníček
Czechoslovakia
Best movies:
Těžká Barbora (1960) (theatrical recording)
Balada z hadrů (1960) (theatrical recording)
Once Upon a Time, There Was a King... (1954)
Pavel Šmok
Czechoslovakia
Best movies:
If a Thousand Clarinets (1964)
Against All (1956)
Karel Gott v Lucerně (1982) (concert)
Iva Hüttnerová
Czechoslovakia
Best movies:
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (theatrical recording)
Young Bohácek's Sufferings (1969)
Těžká hodina (1986) (TV movie)
Miloš Kopecký
Czechoslovakia
Best movies:
Semafor - Největší hity (2005) (video compilation)
Dům na nebesích (1984) (theatrical recording)
Once Upon a Time, There Was a King... (1954)
Vladimír Menšík
Czechoslovakia
Best movies:
Ikaros' Fall (1977) (TV movie)
Jako kníže Rohan (1983) (TV movie)
Tažní ptáci (1983) (TV movie)
Jiří Krampol
Czechoslovakia
Best movies:
Forbidden Dreams (1986)
Signum Laudis (1980)
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Karel Plíhal
Czechoslovakia
Best movies:
Year of the Devil (2002)
Lubomír Lipský st.
Czechoslovakia
Best movies:
Charleyova teta (1969) (theatrical recording)
Once Upon a Time, There Was a King... (1954)
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Ivan Mládek
Protectorate of Bohemia and Moravia
Best movies:
Blockbuster (1980)
Kronika žhavého léta (1972)
Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)
Jiří Wimmer
Protectorate of Bohemia and Moravia
Best movies:
Jozef Kroner
Czechoslovakia
Best movies:
The Shop on Main Street (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV movie)
Rysavá jalovica (1970) (TV movie)
Jaromír Hanzlík
Czechoslovakia
Best movies:
Cyrano z Bergeracu (1986) (theatrical recording)
Ikaros' Fall (1977) (TV movie)
Tažní ptáci (1983) (TV movie)
Jiří Bartoška
Czechoslovakia
Best movies:
Bratři Karamazovi (1981) (theatrical recording)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV movie)
Sense of Tumour (2024) (series)
Oldřich Kaiser
Czechoslovakia
Best movies:
U Tlučhořů (2010) (theatrical recording)
Rozčarovaní (1982) (TV movie)
Přišel na večeři (1981) (theatrical recording)