Opera: Chroniki ubojnogo otděla - Opera: Khroniki uboynogo otdela 1 (2004) (season)
Russia,
2004, 1 h 44 min
(Alternative: 2x52 min)
Cinematography:
Aleksandr UstinovCast
Yuriy Kuznetsov
Soviet Union
Best series:
Ladoga (2014) (series)
To the Lake (2019) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Sergey Selin
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Anastasiya Melnikova
Soviet Union
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Yuri Tarasov
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
The Kitchen (2012) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Aleksey Devotchenko
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Gennadiy Smirnov
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Catherine the Great (2015) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Andrey Obarukhin
Best series:
Fyodor Dostoevsky (2011) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Mikhail Luchko
Soviet Union
Best series:
Admiral (2009) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Kirill Polukhin
Soviet Union
Best series:
Gibel imperii (2005) (series)
The Method (2015) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Natalya Shcherbakova
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Yuriy Orlov
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
The Master and Margarita (2005) (series)
Catherine the Great (2015) (series)
Алла Одинг
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Silver Spoon (2014) (series)
Aleksandr Razbash
Soviet Union
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Vasiliy Reutov
Best series:
A Good Man (2020) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Бандитский Петербург (2000) (series)
Erik Keniya
Best series:
Trotskiy (2017) (series)
Ubojnaja sila (2000) (series)
Brežněv (2005) (series)
Marianna Semyonova
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Aleksey Simonov
Best series:
Ubojnaja sila (2000) (series)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)
Ирина Коваленко
Best series:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (series)